موزه مردم شناسی

0
جاذبه برتر
جاذبه برتر
افزودن به علاقمندی ها

اضافه کردن مورد به لیست دلخواه نیاز به یک حساب کاربری دارد

933

چرا باید شهر کنگ را انتخاب کرد ؟

  • بافت تاریخی
  • فرهنگ غنی
  • تورها و فعالیتهای دستی
  • مردمان مهمان نواز

آیا سوالی دارید ؟

از تماس با ما دریغ نکنید. ما یک تیم متخصص هستیم و خوشحالیم که با شما صحبت می کنیم.

1.8445.3356.33

Help@visitkong.com

توضیحات

موزه مردم شناسی

موزه ی مردم شناسی ، محل اجتماع ناخدایان کنگی در بافت تاریخی بندر کنگ، مکانی است برای لذت دیدن و دانستن راجع به آیین دریانوردی، بازدید از حجله ی عروسی، تجربه ی قهوه و عصرانه های محلی

آقای علی بحری( ملقب به علی حمود) به همراه ناخدایان و جاشو های میانسال با تفکر جمع آوری وسایل و نقشه های دریا نوردی و صیانت از آئین دریانوردی  تصمیم به راه اندازی مکانی برای به تحقق آوردن این مهم گرفتند. آنها محلی را برای به معرض نمایش گذاشتن این آثار در بافت تاریخی شهر در نظر گرفتند و درسال 1393 با مدیریت آقای زارعی ،شهردار بندر کنگ ، این بنا مورد مرمت قرار گرفت و به عنوان موزه ی مردم شناسی و دریا نوردی معرفی گردید.

موزه ی مردم شناسی با سبک معماری قدیم بندر کنگ و دارای المان هایی مانند بادگیر بوده و المان هایی مانند برکه برای نشان دادن عناصر شاخص معماری بندر تاریخی کنگ در آن ایجاد شده است.هریک از اتاق های موزه به عنوان یک کتابخانه ی بصری پیش روی بازدیدکنندگان قرار دارد و در آنها ابزار های دریانوردی، تصاویر ناخدایان و نقشه های دریایی، ظرف و ظروف قدیمی و هر آنچه از دوران گذشته برای آنان به یادگار مانده است ، به معرض نمایش گذارده شده است.

در موزه اتاقی به نام حجله( چله) قرار دارد که مربوط به مراسم و سنت های ازدواج بندر تاریخی کنگ است و در سراسر ایران و در کل خلیج فارس زبانزد همگان است.

با بازدید از موزه مردم شناسی می توان جامعه ی محلی کنگ را به خوبی درک کرد و پای صحبت ناخدایانی نشست که در موزه حضور دارند.موزه ، سنت های مردم کنگ را به طور زنده به نمایش خواهد گذاشت و در تعامل با مردم محلی از بازدید خود نهایت لذت را خواهید برد.

در موزه ی مردم شناسی همچنین می توان در کاپار نشست و نخود و باقلای بندر کنگ و  همین طور عصرانه ی های عربی و هندی لذیذ را تجربه کرد که از طریق تعاملات مردمان کنگ با کشور های دیگر ، امروزه در بندر تاریخی کنگ سرو می شود.

گالری
نقشه